Developer Adobe Captivate

Dodane przez Tomasz - sob., 05/19/2018 - 17:04

Developer Adobe Captivate

Jednym z najbardziej popularnych programów do produkcji szkoleń e-learning jest Adobe Captivate. W tej chwili w Polsce jest bardzo wąska grupa osób, które znają się na tym oprogramowaniu i skutecznie projektują kursy interaktywne. Jestem jedną z tych osób, które broniły i będą bronić tego oprogramowania ponieważ poza wieloma wadami posiada również bardzo dużo zalet a współpraca ze środowiskiem Adobe Creative Cloud czyni to narzędzie jednym z najpotężniejszych. Bardzo dobra jakość tworzenia step-by-step symulacji, możliwość nagrywania ekranu oraz personalizacja końcowego produktu czyni to narzędzie jednym z moich ulubionych.

Nie mogę się doczekać wersji Adobe Captivate 2018, która mam nadzieję pojawi się lada dzień. Dotychczasowa wersja 2017 posiada wspaniałą funkcjonalność związaną z projektowaniem interaktywnych kursów na urządzenia mobilne i zapewne ta funkcjonalność będzie rozwijana. Moją wymarzoną funkcją, której bym oczekiwał, to panel warstw z możliwością dodawania zmiennych dla każdej warstwy.

Co powinien wiedzieć Developer Adobe Captivate?

Jeżeli planujesz pracę w tym programie powinieneś mieć świadomość jak ważna jest znajomość programów Adobe Photoshop, Adobe Illustrator oraz Adobe Animate. Adobe Captivate zapewnia pełną obsługę plików .oam, które są "paczkami" animacji HTML5. Pliki OAM można wygenerować za pomocą m.in. Adobe Edge Animate.

Umiejętność budowania layoutów, zapisywania ich w odpowiednich formatach oraz budowanie kursu w Adobe Captivate jest krytycznie ważna.