elearning

LRS co to takiego?

Dodane przez Tomasz - pt., 11/01/2019 - 12:12

LRS to skrót z języka angielskiego oznaczający Learning Record Store.

LRS to inaczej magazyn danych do którego najczęściej podłączone są inne systemy do e-learningu a jego zadaniem jest kolekcjonowanie wyników oraz interakcji z aktywności edukacyjnych. Chyba najprościej powiedzieć, że jest to taki magazyn, który przetrzymuje wyniki szkoleń. LRS jest kluczowym elementem w przypadku korzystania z xAPI.

Adobe Captivate Draft czyli projektowanie kursów e-learning na urządzeniu mobilnym

Dodane przez Tomasz - śr., 10/30/2019 - 22:07

Adobe Captivate Draft 

to aplikacja na urządzenia mobilne, dzięki której możemy przygotować draft szkolenia e-learningowego będąc w biegu. Adobe Captivate Draft to w zasadzie jedyna aplikacja, która umożliwia tworzenie kursów "on the go" a następnie publikowanie ich w LMS (Adobe Captivate Prime) lub przesłanie draftu szkolenia do późniejszego dopracowania w programie Adobe Captivate.

Jak zatem wygląda aplikacja i czy warto z niej korzystać?

Projektant kursów E-learning. Czyli jak rozpocząłem pracę w Atomi Active Presenter

Dodane przez Tomasz - czw., 01/03/2019 - 18:32

Projektant kursów E-learning | Warszawa | Gdańsk

Szukając optymalnego rozwiązania do projektowania kursów interaktywnych oraz balansu między ceną a funkcjonalnością postawiłem zakupić oprogramowanie Active Presenter. Jest to oprogramowania, które można kupić w modelu lifetime, co było dla mnie bardzo ważne a sam program działa zarówno w wersji na MAC jak i Windows. Jestem mac userem i tak naprawdę nie ma za bardzo wyboru.

LMS co to takiego?

Dodane przez Tomasz - sob., 05/19/2018 - 11:11

LMS czyli Learning Management System to nic innego jak system zarządzania uczeniem. Najczęściej jest to oprogramowanie instalowanie na serwerze lokalnym lub wirtualnym, dzięki czemu dostęp do serwisu mają wszyscy uczniowie lub pracownicy organizacji. Umożliwia to uczenie się zdalne dużej liczby uczniów w tym samym czasie. Korzyścią dla nauczyciela i/lub pracodawców jest fakt, że system umożliwia śledzenie postępów nauki. Bardzo popularnym, bezpłatnym systemem LMS jest Moodle