Projektant kursów E-learning. Czyli jak rozpocząłem pracę w Atomi Active Presenter

Dodane przez Tomasz - czw., 01/03/2019 - 18:32

Projektant kursów E-learning | Warszawa | Gdańsk

Szukając optymalnego rozwiązania do projektowania kursów interaktywnych oraz balansu między ceną a funkcjonalnością postawiłem zakupić oprogramowanie Active Presenter. Jest to oprogramowania, które można kupić w modelu lifetime, co było dla mnie bardzo ważne a sam program działa zarówno w wersji na MAC jak i Windows. Jestem mac userem i tak naprawdę nie ma za bardzo wyboru. Możesz zdecydować się na Adobe Captivate, który działa również w wersji na MAC OS lub Atomi Active Presenter. Producent Active Presenter'a oferuje również oprogramowanie do projektowania animacji HTML5 co jest wspaniałym uzupełnieniem Active Presenter. Saola Animate bo o nim mowa przypomina nieco Adobe Edge Animate i oczywiście zachęcam każdego do zapoznania się z tym oprogramowaniem. 

Atomi Active Presenter 7

Czego możemy spodziewać się po oprogramowaniu Active Presenter 7?

Jest to dobre oprogramowania, stabilnie działające i dające możliwość przygotowania interaktywnych kursów zgodnych ze SCORM 1.2. oraz SCORM 2004. Można również projekt zapisać na wiele innych sposobów np: pdf, video czy po prostu strona HTML5. Sam program umożliwia projektowanie kursów elearning, dodawanie pytań, osadzanie kodu, dodawanie zaawansowanych akcji czy zdarzeń. To czego mi brakuje to możliwość konwertowania prezentacji Power Point na kurs E-learning. Program nie jest również zintegrowany z bibliotekami zdjęć Royalty Free. Dużą zaletą jest projektowanie kursów responsywnych a sam player ma dużo funkcji, którymi w prosty sposób się zarządza.

Program jest bardzo intuicyjny w obsłudze a interface przypomina program Storyline lub po prostu Power Pointa. Dużą zaletą jest polska wersja językowa.

Reasumując jest to dobre oprogramowanie w rozsądnej cenie. Firma oferuje promocje typu Black Friday z upustami do 30%. Każdy projektant kursów interaktywnych powinien zapoznać się z tym oprogramowaniem.

Taksonomia