Kurs Google Classroom

Dodane przez Tomasz - wt., 03/24/2020 - 23:04

Szkolenie Google Classroom dla Nauczyciela

Dla wielu osób edukacja zdalna to wielkie wyzwanie. Można jednak skorzystać z bezpłatnych, dobrze nam znanych  narzędzi jakie oferuje firma Google. Większość z nas posiada lub posiadało przynajmniej jedną usługę od Google takich jak smartfon, system Android, czy poczta Gmail. Nie każdy jednak wie, że wśród bezpłatnych narzędzi zanjduje się również Google Classroom, który jest prostym i skutecznym narzędziem w przypadku edukacji online.

Dlaczego warto wybrać Google Classroom?

Po pierwsze należy wskazać na dostępność tej usługi. Jest ona bezpłatna i większość uczniów nie będzie miała problemu z poruszaniem się po interfejsie Google Classroom. Po drugie warto wspomnieć, że jest to usługa osadzona na bardzo dobrym i sprawdzonym środowisku chmurowym dzięki czemu redukujemy problemy z działaniem serwerów.

Oczywiście możemy korzystać z innych rozwiązań np.: Moodle ale w przypadku szybkich wdrożeń raczej nie będą one tanim rozwiązaniem (mimo, że sam Moodle jest bezpłatny) ani w 100% skutecznym (dużo zależy od jakości naszego serwera). Sama obsługa systemów LMS jest bardziej kłopotliwa i z punktu widzenia nauczyciela może być czasochłonna.

Narzędzie z firmy Google daje nam sporo możliwości, możemy dodawać pliki, linki, udostępniać posty etc ale ma jeden zasadniczy mankament w kontekście profesjonalnego spojrzenia na system edukacyjny – nie obsługuje pakietów SCORM.

Zapraszam na szkolenie wszystkich zainteresowanych. Koszt 9,99 PLN od osoby. Istnieje możliwość umówienia się na trening online.  Szkolenie w formie samouczka Krok po Kroku.

 

Rozpocznij kurs