Bezpłatne narzędzia do edukacji zdalnej

Dodane przez Tomasz - wt., 03/17/2020 - 23:17

zostanwdomu

Podczas epidemii koronavirusa kilka firm postanowiło bezpłatnie udostępnić swoje narzędzia sektorowi edukacyjnemu. Firma Adobe udostępniła na okres 90 dni Creative Cloud oraz Adobe Connect. Adobe Connect służy do prowadzenia zajęć oraz spotkań online, idealnie sprawdzi się do prowadzenia webinarów oraz do wymiany plików czy pracy wspólnej na jednym lub wielu dokumentach. Więcej o tej akcji oraz linki do formularzy znajdziesz tutaj.

Kolejną firmą, która udostępnia w tym trudnym okresie narzędzia do edukacji jest Google. Warto zapoznać się z Google Classroom oraz narzędziami takimi jak Meet czy Google Docs. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Firma Microsoft udostępniła swoją usługę Microsoft Teams aby ułatwić uczniom i nauczycielom kontakt oraz ulepszyć wspólną naukę na odległość. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie firmy Microsoft.

OneClick zaoferował dostęp do swoich usług przez kolejne 3 miesiące zupełnie za darmo.

Warto również wspomnieć o firmie Tech Smith, która udostępniła jeden ze swoich flagowych produktów SNAG IT.

Jest to trudny czas a przed nauczycielami wiele wyzwań. Miejmy nadzieję, że narzędzia aktualnie dostępne za darmo umożliwią im efektywne wykorzystanie czasu podczas prowadzenia edukacji online.