Jak połączyć Ipad z Macbook-Opis funkcji Sidecar w Mac OS Catalina

Dodane przez Tomasz - pt., 10/11/2019 - 14:44

W dniu dzisiejszym zainstalowałem na swoim macbook pro nowy system. Mac os Catalina jest dostępny do pobrania od wczoraj i nie ukrywam, że ucieszyłem się gdy dowiedziałem się, że w nowej wersji systemu będzie dostępne klonowanie ekranu z mac na ipad. Dzięki funkcji SIDECAR bo tak się nazywa możemy bardzo szybko dodać jako dodatkowy ekran IPADA, który znajduje się w tej samej sieci wifi.

sidecar w mac os catalina

 

Do tej pory korzystałem z aplikacji Duet, która umożliwia klonowanie ekranu w podobny sposób, jednakże wbudowana funkcja jest dużo szybsza i wydaje się być bardziej stabilna.

Po wybraniu urządzenia połaczenie nawiązuje się automatycznie i bardzo szybko a jakoś obrazu jest bardzo dobra. W przypadku Duet czasami zdarzały się opóźnienia lub rozmazany obraz tutaj jak na razie nie odnotowałem takich problemów.

SIDECAR APPLE IPAD

 

Powyżej widok z IPAD.

Sam program daje kilka możliowści łącznie z włączaniem i wyłączaniem czarnej obwiedni oraz ustawienia związane z dotykowością.

Sidecar Apple Ipad

 

To rozwiazanie będzie idealne dla każdego kto podróżuje z 2 urządzeniami. Dodatkowy ekran to super sprawa tym bardziej, że i tak wozimy go ze sobą.