E-learning Full Stack Developer

Dodane przez Tomasz - pt., 11/08/2019 - 22:32

E-learning Full Stack Developer to projektant kursów interaktywnych posiadający pełną, zaawansowaną wiedzę zarówno w kwestiach związanych z e-learningiem jak i wszystkimi dodatkowymi elementami potrzebnymi do przygotowania kursu.

1. Obsługa programów graficznych takich jak Photoshop czy Affinity Photo

Projektując kursy każdego dnia jednym z głównych zajęć jest edycja obrazów cyfrowych czy też projektowanie wyglądu szkolenia. Budowanie layoutu, przycisków oraz innych niezbędnych elementów graficznych.

Adobe Photoshop

2. Obsługa programu Adobe Illustrator

Jednym z aspektów przygotowywania layoutów jest budowanie lub edytowanie ikon, które będą wykorzystywane w projekcie. Oczywiście można zrobić część rzeczy w Adobe Photoshop ale niestety nie wszystko. Przyciski i elementy, które mogą pojawiać się w różnych wielkościach z łatwością przygotujesz i wyeksportujesz w Adobe Illustrator CC 2020.

Dlaczego praca z Adobe Illustrator lub Affinity Designer jest tak ważna? 

Są to programy do grafiki wektorowej, dzięki czemu możemy dowolnie skalować nasze ilustracje lub ikony nie martwiąc się o utratę jakości. Oczywiście tych zalet jest więcej ale może opiszę je w innym artykule.

3. Montaż video

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest umiejętność edycji i montażu video.

W większości przypadków standardem związanym z edycją video są programy takie jak:

  • Adobe Premiere
  • Davinci Resolve-darmowe oprogramowanie oraz wersja pro.
  • final cut pro

 

4. Edycja audio

Bardzo ważna jest umiejętność oraz zrozumienie zasad edycji audio. Poza standardową edycją taką jak przycinanie klipów audio często potrzebne jest umiejętność związana z redukcją szumów czy zamianą tekstu na mowę i wykorzystywanie syntetycznego audio.

5. Umiejętność posługiwania się HTML oraz CSS

Bardzo ważne jest zrozumienie HTML oraz CSS ponieważ w większości przypadków właśnie w formie HTML5 będą zapisywane pliki szkolenia.

Mam nadzieję, że powyższe informacje ukierunkują osoby zainteresowane zawodem e-learning developer we właściwą stronę i będą rozwijać swoje umiejętności graficzne.